Skip to content

218 W Lake Shore DrRockaway, NJ 07866

Built 1949

Last Sale Price
$329,000
Last Sale Date
Jun 18, 2009

Property Information

Block20902
Lot9
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page209

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage2,272
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$218,200
45%
Improvement Value:$269,400
55%
Total Assessment$487,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,364+4.4%
2024$10,887+37.3%
2023$7,929+0.2%
2022$7,915+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$329,000
DeedBook 21336, Page 1522

Property Built

Built

Year Built: 1949