Skip to content

235 White Meadow RdRockaway, NJ 07866

Built 2004

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 10, 2003

Property Information

Block21002
Lot20
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page210

Building Details

Building Class17
Description2SF G1
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage3,247
Acreage0.98

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$214,500
31%
Improvement Value:$477,400
69%
Total Assessment$691,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,461+3.1%
2024$15,970+2.2%
2023$15,632+0.4%
2022$15,572+4.5%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 2004

Property Sale

SaleMulti
$50,000
DeedBook 4514, Page 186