Skip to content

115 Omaha AveRockaway, NJ 07866

Built 1950

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block21401
Lot86
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page214

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage971
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$229,500
73%
Improvement Value:$84,900
27%
Total Assessment$314,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,146+2.5%
2024$6,972+11.5%
2023$6,255-0.5%
2022$6,284+2.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1950