Skip to content

40 Sherbrook DrRockaway, NJ 07866

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block21401
Lot98
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page214

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningR-13
Sq Footage---
Acreage4.51

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$9,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$9,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$200+3.0%
2024$194+5.3%
2023$184+3.1%
2022$179-0.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0