Skip to content

18 Pawnee AveRockaway, NJ 07866

Church/Charitable

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 5, 2024

Property Information

Block21501
Lot29
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page215

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningB-1
Sq Footage---
Acreage0.6

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$301,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$301,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,666+6.0%
2024$6,287+16.7%
2023$5,387-1.8%
2022$5,486+3.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$4,169

From:

To:

DeedBook 23069, Page 1001Recorded1/25/2017