Skip to content

93 Oakland AveRockaway, NJ 07866

Last Sale Date
Jun 28, 2000

Property Information

Block21503
Lot10
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page215

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningR-13
Sq Footage---
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$163,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$163,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2002$1,293+6.5%
2001$1,214+4.8%
2000$1,158+3.9%
1999$1,114+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 5211, Page 141