Skip to content

26 Hibernia RdRockaway, NJ 07866

Built 1960

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block21604
Lot32
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page216

Building Details

Building Class16
Description1.5SF
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,794
Acreage0.4

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$228,000
53%
Improvement Value:$202,900
47%
Total Assessment$430,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,884+4.5%
2024$9,454+8.2%
2023$8,741+0.3%
2022$8,716+2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1960