Skip to content

64 White Meadow RdRockaway, NJ 07866

Built 1973

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block21604
Lot52
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page216

Building Details

Building Class16
Description1SF G1
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,120
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$225,900
58%
Improvement Value:$162,700
42%
Total Assessment$388,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,959+4.6%
2024$8,562+9.0%
2023$7,858+0.1%
2022$7,850+2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1973