Skip to content

31 Seneca AveRockaway, NJ 07866

Built 1944

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block21704
Lot29
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page217

Building Details

Building Class16
Description1SFG1
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,098
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$237,800
58%
Improvement Value:$169,500
42%
Total Assessment$407,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,387+4.7%
2024$8,969+8.9%
2023$8,233+0.1%
2022$8,222+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1944