Skip to content

59 Sioux AveRockaway, NJ 07866

Built 1984

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block21705
Lot14
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page217

Building Details

Building Class16
Description1SFG1
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,794
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$232,600
48%
Improvement Value:$251,900
52%
Total Assessment$484,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,016+4.5%
2024$10,537+7.8%
2023$9,771+0.5%
2022$9,722+2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1984