Skip to content

35 Reservoir RdRockaway, NJ 07866

Built 1966

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 30, 2026

Property Information

Block21801
Lot42
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page218

Building Details

Building Class16
Description1SF G2
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,710
Acreage0.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$218,200
54%
Improvement Value:$184,300
46%
Total Assessment$402,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,302+4.6%
2024$8,893+8.8%
2023$8,176+0.2%
2022$8,157+2.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1966