Skip to content

7 Woodside DrRockaway, NJ 07866

Built 1957

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 1, 2019

Property Information

Block20306
Lot126
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page203

Building Details

Building Class16
Description1SFP
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,730
Acreage0.46

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$262,400
56%
Improvement Value:$207,700
44%
Total Assessment$470,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,930+2.9%
2024$10,622+8.6%
2023$9,783+1.8%
2022$9,614+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1957