Skip to content

1 Reservoir PlRockaway, NJ 07866

Built 1965

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 20, 2025

Property Information

Block21801
Lot43
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page218

Building Details

Building Class16
Description2SF G1
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,735
Acreage0.2

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$229,000
54%
Improvement Value:$199,000
46%
Total Assessment$428,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,897+4.6%
2024$9,460+7.1%
2023$8,832+0.3%
2022$8,804+2.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1965