Skip to content

8 Oneida AveRockaway, NJ 07866

Built 1962

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 15, 2015

Property Information

Block21801
Lot72
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page218

Building Details

Building Class16
Description1SFG2
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage2,372
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$231,900
49%
Improvement Value:$245,900
51%
Total Assessment$477,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,102+4.5%
2024$10,627+7.7%
2023$9,865+0.5%
2022$9,816+2.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1962