Skip to content

140 White Meadow RdRockaway, NJ 07866

Built 1962

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 9, 2017

Property Information

Block20903
Lot16
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page209

Building Details

Building Class16
Description1SF G1
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage2,328
Acreage0.39

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$227,600
50%
Improvement Value:$224,300
50%
Total Assessment$451,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,492+4.5%
2024$10,042+7.7%
2023$9,320+0.4%
2022$9,282+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1962