Skip to content

7 Barry DrRockaway, NJ 07866

Built 1966

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block21804
Lot11
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page218

Building Details

Building Class16
Description2SFG1
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage2,056
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$244,300
51%
Improvement Value:$231,700
49%
Total Assessment$476,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,210+4.2%
2024$10,758+5.0%
2023$10,251+4.0%
2022$9,855+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1966