Skip to content

6 Roanoke AveRockaway, NJ 07866

Built 1962

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block21907
Lot10
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page219

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,806
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$226,900
53%
Improvement Value:$204,600
47%
Total Assessment$431,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,732+4.7%
2024$9,291+8.8%
2023$8,536+0.3%
2022$8,509+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1962