Skip to content

Hibernia Ave(Block 22101 Lot 3)Rockaway, NJ 07866

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block22101
Lot3
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page221

Building Details

Building Class---
Description1SF
Dwellings1
ZoningI
Sq Footage1,680
Acreage0.43

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$121,100
36%
Improvement Value:$217,300
64%
Total Assessment$338,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,451+0.9%
2024$8,376+2.3%
2023$8,190-26.1%
2022$11,083-2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0