Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Green Pond Rd(Block 30101 Lot 3)Rockaway, NJ 07866
Public Property
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 15, 1999
Property Information
Block30101
Lot3
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page301
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningR-5A
Sq Footage---
Acreage82.84
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$1,067,700
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$1,067,700
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2001 | $5,022 | +4.8% |
| 2000 | $4,790 | -34.7% |
| 1999 | $7,337 | +1.9% |
| 1998 | $7,203 | -51.1% |
Property History
No events match the selected filters.