Skip to content

25 Oslo DrRockaway, NJ 07866

Built 1947

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 16, 2015

Property Information

Block30304
Lot9
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page303

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,550
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$220,400
48%
Improvement Value:$235,700
52%
Total Assessment$456,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,537+18.5%
2024$8,895+12.5%
2023$7,909+2.0%
2022$7,753+2.4%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$295,000
DeedBook 20671, Page 1575

Property Sale

Sale
$210,000
DeedBook 5387, Page 249

Property Sale

Sale
$158,000
DeedBook 3906, Page 184

Property Built

Built

Year Built: 1947