Skip to content

13 Oslo DrRockaway, NJ 07866

Built 1947

Last Sale Price
$80,000
Last Sale Date
Sep 11, 2012

Property Information

Block30304
Lot17
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page303

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage788
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$218,400
69%
Improvement Value:$99,500
31%
Total Assessment$317,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,441+5.0%
2024$7,087+12.6%
2023$6,292+1.9%
2022$6,173+2.6%
Property History

Property Sale

Sale
$80,000
DeedBook 22138, Page 1701

Property Built

Built

Year Built: 1947