Skip to content

6 Rabbit RunRockaway, NJ 07866

Built 2003

Last Sale Price
$905,000
Last Sale Date
Sep 10, 2007

Property Information

Block31201
Lot7
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page312

Building Details

Building Class17
Description2SF G3
Dwellings1
ZoningR-88
Sq Footage3,721
Acreage2.94

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$257,100
30%
Improvement Value:$613,700
70%
Total Assessment$870,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$20,807+4.8%
2024$19,848+11.5%
2023$17,800-6.4%
2022$19,021-2.6%
Property History

Property Sale

Sale
$905,000
DeedBook 20923, Page 1937

Property Sale

Sale
$864,400
DeedBook 5896, Page 31

Property Built

Built

Year Built: 2003