Skip to content

4 Grandview PlRockaway, NJ 07866

Built 1958

Last Sale Price
$360,000
Last Sale Date
Jun 21, 2021

Property Information

Block40701
Lot120
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page407

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR-88
Sq Footage1,152
Acreage0.84

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$189,400
52%
Improvement Value:$174,800
48%
Total Assessment$364,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,489+5.7%
2024$8,029+8.2%
2023$7,419-2.7%
2022$7,622+2.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$360,000
Sq Ft1,152DeedBook 24188, Page 467Recorded8/4/2021

Property Built

Built

Year Built: 1958