Skip to content

38 Valley RdRockaway, NJ 07866

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block40701
Lot139
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page407

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningR885
Sq Footage---
Acreage8.49

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$200,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$200,600

Tax History

YearProperty taxesChange
1996$2,167+4.7%
1995$2,070+5.2%
1994$1,969+3.1%
1993$1,910+1.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0