Skip to content

Longview Rd(Block 40701 Lot 54)Rockaway, NJ 07866

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block40701
Lot54
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page407

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningR-88
Sq Footage---
Acreage2.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$140,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$140,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2011$3,761+1.7%
2010$3,699+4.1%
2009$3,553+4.3%
2008$3,407+6.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0