Skip to content

5 Elizabeth LnRockaway, NJ 07866

Built 1964

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 4, 2006

Property Information

Block40802
Lot7
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page408

Building Details

Building Class17
Description2SFG2
Dwellings1
ZoningR-88
Sq Footage2,568
Acreage0.93

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$212,600
36%
Improvement Value:$377,700
64%
Total Assessment$590,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,002+3.6%
2024$13,514+5.6%
2023$12,799+2.0%
2022$12,546+1.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$260,000
DeedBook 5544, Page 101

Property Built

Built

Year Built: 1964