Skip to content

7 Elizabeth LnRockaway, NJ 07866

Built 1953

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 13, 2001

Property Information

Block40802
Lot8
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page408

Building Details

Building Class16
Description1SFG1
Dwellings1
ZoningR-88
Sq Footage840
Acreage0.91

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$211,900
57%
Improvement Value:$162,400
43%
Total Assessment$374,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,346+3.8%
2024$8,037+8.6%
2023$7,399+1.9%
2022$7,262+2.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1953