Skip to content

Route 46(Unit B02)Hackettstown, NJ 07840

Last Sale Date
Dec 11, 2009

Property Information

Block5
Lot1
QualifierB02
CountyMorris
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page4

Building Details

Building Class---
Description152 CBS46824

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$42,100
100%
Total Assessment$42,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,221+2.3%
2024$1,194+5.7%
2023$1,130+1.7%
2022$1,111+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0