Skip to content

26b Denville StBarnegat, NJ 08005

Built 1984

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 23, 2025

Property Information

Block208.06
Lot13
QualifierCB
CountyOcean
MunicipalityBarnegat Twp
Tax Map Page103

Building Details

Building Class28
Description2SF/1378 S 1378
Dwellings1
ZoningRMF
Sq Footage1,378
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$56,400
45%
Improvement Value:$69,700
55%
Total Assessment$126,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,754+2.3%
2024$3,671+3.8%
2023$3,536+0.5%
2022$3,519+1.5%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$62,000
DeedBook 5104, Page 524

Property Built

Built

Year Built: 1984