Skip to content

314 South Main StBarnegat, NJ 08005

Last Sale Date
Jul 21, 1994

Property Information

Block258
Lot6
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBarnegat Twp
Tax Map Page107

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR20
Sq Footage---
Acreage11.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$55,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$55,300

Tax History

YearProperty taxesChange
1996$1,070+0.4%
1995$1,066+13.7%
1994$938-7.4%
1993$1,013+5.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 5186, Page 425