Skip to content

103 Park AvePoint Pleasant Beach, NJ 08742

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 12, 2001

Property Information

Block19
Lot14
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBay Head Boro
Tax Map Page2

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR-50
Sq Footage---
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$180,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$180,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,818+4.0%
2024$1,748+10.6%
2023$1,580+0.2%
2022$1,577+3.3%
Property History

No events match the selected filters.