Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
246 Pine DrBayville, NJ 08721
Vacant Land
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 17, 1995
Property Information
Block1551
Lot23
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBerkeley Twp
Tax Map Page216
Building Details
Building Class00
Description---
Dwellings1
ZoningR64
Sq Footage750
Acreage0.09
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$197,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$197,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $4,750 | +3.9% |
| 2024 | $4,570 | -6.5% |
| 2023 | $4,888 | +0.0% |
| 2022 | $4,888 | +2.9% |
Property History
No events match the selected filters.