Skip to content

Princeton Ave(Block 680 Lot 13)Bayville, NJ 08721

Vacant Land

Last Sale Price
$5,000
Last Sale Date
Apr 12, 2004

Property Information

Block680
Lot13
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBerkeley Twp
Tax Map Page130

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR125
Sq Footage---
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$13,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$13,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$325+3.8%
2024$313+4.1%
2023$301+0.0%
2022$301+2.9%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$5,000
DeedBook 12043, Page 61