Skip to content

321 Clifton AveBayville, NJ 08721

Built 1976

Last Sale Price
$180,000
Last Sale Date
Nov 9, 2015

Property Information

Block704
Lot35
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBerkeley Twp
Tax Map Page120

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningR125
Sq Footage1,092
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$98,600
56%
Improvement Value:$77,500
44%
Total Assessment$176,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,246+3.9%
2024$4,086+4.1%
2023$3,925+0.0%
2022$3,925+2.9%
Property History

Property Sale

Sale
$180,000

From:

To:

Sq Ft1,092DeedBook 16244, Page 1842Recorded11/18/2015

Property Sale

SaleMulti
$85,000
DeedBook 5143, Page 670

Property Built

Built

Year Built: 1976