Skip to content

41 J F K BlvdPine Beach, NJ 08741

Built 1972

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 2, 2025

Property Information

Block874
Lot10
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBerkeley Twp
Tax Map Page137

Building Details

Building Class17
Description2SFIG
Dwellings1
ZoningR200
Sq Footage4,966
Acreage0.5

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$133,900
22%
Improvement Value:$474,400
78%
Total Assessment$608,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,666+3.9%
2024$14,113+167.6%
2023$5,274+0.0%
2022$5,274+2.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$275,000
DeedBook 13012, Page 1960

Property Built

Built

Year Built: 1972