Skip to content

5 Mc Cook AveBayville, NJ 08721

Built 1972

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 24, 2012

Property Information

Block924
Lot12
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBerkeley Twp
Tax Map Page129

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningR125
Sq Footage1,724
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$99,300
43%
Improvement Value:$133,400
57%
Total Assessment$232,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,610+3.9%
2024$5,399+4.1%
2023$5,187+0.0%
2022$5,187+2.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1972