Skip to content

2004 Route 88Brick, NJ 08724

Commercial

Last Sale Price
$425,000
Last Sale Date
Feb 12, 2024

Property Information

Block1029
Lot10
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page55.3

Building Details

Building Class10
Description1SF
Dwellings1
ZoningB2
Sq Footage1,152
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$71,000
27%
Improvement Value:$192,300
73%
Total Assessment$263,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,872+5.4%
2024$6,522+3.6%
2023$6,293+1.3%
2022$6,211+1.7%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$425,000
DeedBook 19620, Page 414Recorded3/4/2024