Skip to content

65 Cherie DrBrick, NJ 08724

Built 1976

Last Sale Price
$260,000
Last Sale Date
Sep 29, 2015

Property Information

Block1175
Lot40
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page44.3

Building Details

Building Class16
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage2,158
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$132,500
46%
Improvement Value:$157,200
54%
Total Assessment$289,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,561+5.4%
2024$7,176+3.6%
2023$6,924+1.3%
2022$6,834+1.7%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$260,000

From:

To:

Sq Ft2,158DeedBook 16207, Page 1094Recorded10/6/2015

Property Sale

SaleMulti
$345,000
DeedBook 13758, Page 28

Property Built

Built

Year Built: 1976