Skip to content

Herbertsville Rd.(Block 1226 Lot 553)Brick, NJ 08724

Last Sale Date
Sep 9, 2024

Property Information

Block1226
Lot553
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page64.1

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningVZ
Sq Footage---
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$30,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$30,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$785+5.3%
2024$746+3.5%
2023$721+1.4%
2022$711+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0