Skip to content

Riverside Dr. No.(Block 1369 Lot 26)Brick, NJ 08724

Vacant Land

Last Sale Price
$4,113,424
Last Sale Date
Nov 6, 2015

Property Information

Block1369
Lot26
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page66.3

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage---
Acreage0.35

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$71,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$71,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,880+5.2%
2024$1,787+3.5%
2023$1,728+1.4%
2022$1,704+1.9%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$4,113,424

From:

To:

DeedBook 16241, Page 578Recorded11/13/2015

Also conveyed in this deed

2 parcels

Property Sale

SaleMulti
$8,010,227
DeedBook 13681, Page 292

Property Sale

SaleMulti
$20,000
DeedBook 10932, Page 923