Skip to content

503 Woodpark DrBrick, NJ 08723

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 12, 2007

Property Information

Block150
Lot1
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page16.1

Building Details

Building Class16
Description1.5SF
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,976
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$113,700
46%
Improvement Value:$134,800
54%
Total Assessment$248,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,419+5.2%
2024$6,101+3.5%
2023$5,894+1.3%
2022$5,820+1.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950