Skip to content

12 Spark Dr WestBrick, NJ 08723

Built 1955

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 13, 2006

Property Information

Block296
Lot24
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page24.2

Building Details

Building Class16
Description2SF2G-P 1796
Dwellings1
ZoningR5
Sq Footage1,796
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$130,000
47%
Improvement Value:$146,500
53%
Total Assessment$276,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,142+5.2%
2024$6,788+3.5%
2023$6,559+1.3%
2022$6,476+1.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1955