Skip to content

125 Starboard RdBrick, NJ 08723

Built 1940

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 31, 2025

Property Information

Block338
Lot448
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page27.1

Building Details

Building Class15
Description1SF
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage550
Acreage0.07

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$132,500
74%
Improvement Value:$46,500
26%
Total Assessment$179,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,624+5.2%
2024$4,394+3.5%
2023$4,246+1.3%
2022$4,192+1.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1940