Skip to content

110 D StreetBrick, NJ 08723

Built 1998

Last Sale Price
$204,900
Last Sale Date
Aug 21, 1998

Property Information

Block365
Lot45
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page29.2

Building Details

Building Class16
Description2SF2G-P 2204
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage---
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$134,400
36%
Improvement Value:$240,900
64%
Total Assessment$375,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,694+5.2%
2024$9,214+3.5%
2023$8,902+1.3%
2022$8,790+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$204,900
DeedBook 5610, Page 701

Property Built

Built

Year Built: 1998