Skip to content

103 Kupper Dr.Mantoloking, NJ 08738

Built 1935

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 29, 2008

Property Information

Block36
Lot8
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page9.03

Building Details

Building Class16
DescriptionA-1SF 1469
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,469
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$487,500
84%
Improvement Value:$92,900
16%
Total Assessment$580,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,742+5.3%
2024$13,999+3.6%
2023$13,517+12.7%
2022$11,999+1.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1935