Skip to content

254 Brick Blvd.(Unit C12)Brick, NJ 08723

Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$113,000
Last Sale Date
Aug 22, 2025

Property Information

Block382.20
Lot59
QualifierC12
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page32.1

Building Details

Building Class---
DescriptionCOND
Dwellings1
ZoningB2
Sq Footage551
Acreage0.05

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,200
53%
Improvement Value:$39,500
47%
Total Assessment$84,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,188+5.2%
2024$2,079+3.5%
2023$2,009+1.3%
2022$1,984+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$113,000
DeedBook 20129, Page 1226Recorded9/11/2025

Property Sale

SaleMulti
$116,000
DeedBook 14124, Page 666

Property Sale

SaleMulti
$114,500
DeedBook 13342, Page 1988