Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
865 Glenwood Pl.Brick, NJ 08723
Vacant Land
Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Aug 3, 2015
Property Information
Block590
Lot4
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page36.2
Building Details
Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningVZ
Sq Footage---
Acreage0.08
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$26,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$26,900
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $695 | +5.2% |
| 2024 | $660 | +3.5% |
| 2023 | $638 | +1.3% |
| 2022 | $630 | +1.6% |
Property History
No events match the selected filters.