Skip to content

510 Vannote Dr.Brick, NJ 08723

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 23, 2012

Property Information

Block602
Lot6
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page36.2

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage---
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$56,700
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$56,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,465+5.2%
2024$1,392+3.5%
2023$1,345+1.3%
2022$1,328+1.6%
Property History

No events match the selected filters.