Skip to content

248 Drum Point Rd.Brick, NJ 08723

Vacant Land

Last Sale Price
$190,000
Last Sale Date
Nov 27, 2002

Property Information

Block646
Lot50
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page37

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningVZ
Sq Footage---
Acreage0.67

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$48,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$48,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,240+5.2%
2024$1,178+3.5%
2023$1,139+1.3%
2022$1,124+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$190,000
DeedBook 11114, Page 125