Skip to content

320 Firehouse Rd.Brick, NJ 08723

Vacant Land

Last Sale Price
$390,000
Last Sale Date
Jul 24, 1990

Property Information

Block646
Lot62
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page37

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningVZ
Sq Footage---
Acreage3.67

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$650,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$650,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,790+5.2%
2024$15,958+3.5%
2023$15,418+1.3%
2022$15,223+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$390,000
DeedBook 4849, Page 552